نتایج جستجو برای عبارت :

مخدرات

ناس یانسوار یک ماده مخدر گیاهی واعتیاد آور است،که از برگ تنباکو ساخته میشود،اثر سر خوشی آور وحالت بی خیالی که به انسان دست میدهد،بخاطرمیزان بالای نیکوتین در آن است،آهک بکار رفته در ناس باعث سوزاندن وآسیب وعفونت بافت لثه ودهان میشود،ناس حدود ۲۵ سال قبل توسط مهاجران افغانی،هندی وپاکستانی وارد ایران شد.ضررهای ناس:۱.مثل سایر مواد مخدر توهم زا است،۲.ایجاد اختلال رفتاری در فرد،۳.افزایش ضربان قلب ۴.اختلال درخواب،۵.نارسایی کلیوی،۶.ایجاد بیمار
یا علی

عید ولایت ؛ عید امامت ؛ عید عاشقان عالم عید سعید غدیرخم رو تیریک عرض می کنم .

*****موقت*****
تحفه ای برای این عید سعید در نظر گرفتم میخواهم روشی که با اون می شه  بیماران معتاد به مخدرات رو به روش طب ایرانی درمان کرد رو به هدیه بکنم تا 7 شهریور ماه فرصت دارید ایمیل خودتون همراه با نام و نام خانوادگی و شماره تماس خودت رو "به صورت خصوصی" در زیر همین پست برای من ارسال کنید تا برای این روش که توی یک فایل pdf به ایمیل شما ارسال می کنم .

پ.ن یک در صور
کتاب «تفریحات ایرانیان» رودی مته، مورخ و محقق هلندی، شاهکاری است برای
کسانی که می‌خواهند تاریخ اجتماعی بخوانند و از این بُعد کتاب جذابی است.این کتاب در خصوص تاریخ مصرف مسکرات و مخدرات در ایران از دوره صفویه و قاجاریه مستنداتی به دست می دهد؛به عنوان مثال ،شراب در ایران از صدر اسلام ممنوع بوده است اما ما خرده‌ فرهنگ‌هایی داریم که پدیده جالبی است که نام آن را نهان‌‌نوشی می شود گذاشت.مته در جاهایی از کتاب به چگونگی برخورد با شراب چنین اشار
تقویم شیعه
دوازدهم محرم
۱- دفن شهدای کربلا 
روز دفن بدن های مطهر سید الشهداء علیه السلام و اهل بیت و اصحاب آن حضرت، توسط امام سجاد علیه السلام به یاری جمعی از بنی اسد است.
۲- ورود اهل بیت علیه السلام به کوفه 
روز دوازدهم روز ورود اهل بیت علیهم السلام با حالت اسارت به کوفه است. در این روز ابن زیاد فرمان داد که احدی حق ندارد با اسلحه از خانه بیرون آید، و ده هزار سوار و پیاده بر تمام کوچه ها و بازار ها موکل گردانید، که احدی از شیعیان امیر المومنین ع
تقویم شیعه
بیست و هشتم رجب
۱- خروج امام حسین علیه السلام از مدینه به سمت مکه
در این روز در سال ۶۰ هجری قمری امام حسین علیه السلام از مدینه منوره متوجه مکه شدند. بنا بر قولی شب ۲۹ رجب آن حضرت از مدینه خارج شدند. در این سفر همراه ایشان عقیله بنی هاشم زینب کبری، برادرشان حضرت ابو الفضل العباس، ام کلثوم، علی اکبر و دیگر اهل بیت علیهم السلام بودند. خواهران حضرت سید الشهدا علیهم السلام با عقیله بنی هاشم و ام کلثوم علیها السلام ۱۳ نفر بودند. بانوان دی
سرگذشت زندگی بزرگ ترین دلالان مواد مخدر یکی از جذاب ترین داستان های قابل شنیدنه از پابلو اسکوبار و باندهای کوکائین کلمبیا بگیرید تا الچاپو گوزمان لوئرا و کارتلای مکزیکی از خرده فروشهای کف تهران تا تمساح خلیج و ح.ق هر کدوم داستان جالب و منحصر به فردی دارن که شنیدنش خالی از لطف نیست.
امروز یه گشتی تو نت زدم و زندگی چندتا از بزرگترین قاچاق چیای وطنی و حوضه خلیج فارسو خوندم. خودم فکر می کردم دیگه از تمساح خلیج که نباید بزرگ تر داشته باشیم یارو 2 ه

محمد محسن طهرانی در سخنرانی مورخ 28 ذی الحجة 1432 در جلسه بیست و هشتم مبانی سیر و سلوک که در قم برای مخدّرات (=بانوان) برگزار شده است، ادّعا می‌کند کتاب‌های پدرش مقدّمه ظهور حضرت مهدی (عج) است و با احاطه بر احوال همه انسان‌ها نوشته شده است! [البته با این حساب معلوم نیست چرا این کتاب‌ها فقط به زبان فارسی و عربی است!] 

متن سخنرانی او چنین است:
"ایشان می‌فرمودند –مرحوم آقا-: «من این کتاب‌ها و این مطالب را برای فلان زن نصرانی و مسیحی در آن طرف دنی
نیاز به احساس امنیت روانی
402- نیاز به احساس امنیت روانی مبرم ترین نیاز بشر در جهان بوده که در عصر ما به اوج خود رسیده و روز افزون است. و تلاش برای دستیابی به چنین احساس امنیتی منشأ بخش عمده ای از جدالها و جنگها و جنایات است زیرا حاصل نمی آید. یعنی رسیدن به امنیت روانی در پدیده های بیرون از خویشتن مستمراً محالتر می شود و لذا آخرین پناهگاه، مخدرات و مسکرات قوی تر است و داروهای روان گردان قوی تر! یعنی آخرین پناهگاه امن، مدهوشی و خودفراموشی است یعن
کتاب صوتی محاق
خودکشی
خودکشی گناه است: نه به این دلیل که حکم خدا آن را نهی کرده است بلکه مردمان از بابت خودکشی تو، تو را لعن می کنند خاصه نزدیک ترین کسانت. از اینکه نتوانستی آنها را تحمل کنی و این حقیقت را آشکار ساختی. و اینک زجر می کشند از اینکه چرا نمی توانند آنها هم از تو تقلید کنند و راحت شوند، از فرط بخل.
پس حکم مردم این می شود: هر گاه که از زندگی بیزار شدی یعنی از مردم به کمال نفرت رسیدی تظاهر کن عاشق مردم شده ای و دست بکار نجات مردم شو تا خود
بزرگترین بحرانی که الان بر جامعه بشریت خصوصا بر جامعه
های به اصطلاح پیشرفته و صنعتی حکومت می‏کند ، بحران معنوی است نه‏ مثلا بحران
سیاسی یا بحران اقتصادی ...البته اینها هم وجود دارد.
بعضی از بحرانهایی که‏ امروز حکومت می‏ کند ، خود بحران
ماهیت معنوی ندارد ولی ریشه اش امر معنوی است.
افزایش
خودکشیها
خالی
ماندن ساعات فراغت
در دنیای امروز که ساعات فراغت را به چه وسیله می‏شود پر
کرد ؟
(متاسفانه
ساعت فراعت بیشتر مردم بخصوص جوانان در چرخ زدن در دن

نویسنده و محقق : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
اعتیاد بعنوان یک معضل اجتماعی شناخته می‌شود. بلایی خانمانسوز و خانمان برآنداز ، که نه تنها فرد مبتلا را به ورطه ی نابودی می کشاند بلکه اطرافیان او را هم در این گرداب می کشاند و در حقیقت یک بدبختی برای چندین نفر ایجاد می‌شود. همانطور که اطرافیان و حتی خانواده در اعتیاد فرد نقش داشته اند ؛ در آسیب‌های برآمده از اعتیاد نیز حضور دارند. فرد معتاد گاه با علم به یقین آسیب می زند و گاه ناخودآگاه! البته که
پذیرش #تعددزوجات [#حکم_خدا]
#شرط_سلوک_زن از منظر #علامه_طهرانی
آیت الله سیدمحمدصادق حسینی طهرانی فرزند #علامه_طهرانی در بیان خاطره ای از پدرشان میفرمایند:
روزی در محضر حضرت علامه والد بودیم شوهر یکی از مخدّرات [خانمها] به ایشان گفت:
خانمِ ما تقاضا دارد که او را [بعنوان شاگرد سلوکی] بپذیرید... 
⚠️ولی #علامه_طهرانی با تندی رد کردند و نپذیرفتند.
بعد از مدتی، آن شخص، حقیر (فرزند علامه) را جهت همین امر واسطه قرار داد و بنده پیام ایشان را به علامه والد
پیش نوشت
   تقریبا چند تا نوشته نصف و نیمه آماده کردم اما برای تکمیلشون همیشه تنبلی میکنم
  نمیدونم به خاطر کاره یا درس خوندن چون اولویت های مهم تری از این نوشتن های تو زندگی هست به خودم میگم بیخیال این ماه رو هم یه پست کپی بذار حداقل بدونن در این جا رو تحته نکردی
رفتم تو سایت مدیوم هم ببینم نامه ی خلاقانه ای به فرزند پیدا میکنم که ازشون  الهام بگیرم دیدم نه اونجا هم یا گفتن ترامپ اخه و چخه
یا هم نامه رو خیلی شخصی و به زبان ساده ای نوشتن لذا نگا
چه کسی طالب ایمان است
295- و اما براستی چه کسی طالب ایمان است و یا می تواند باشد که طلبش اجابت گردد؟ یعنی چه کسانی با مطالعه این آثار و خاصه همین رساله می توانند به ایمان زنده به دل گردند و مومن شوند؟ خداوند در کتابش پاسخ داده است: کافران نجواکنان می گویند ای کاش ما هم مومن می بودیم. ولی آنچه که مانع ایمان آوردنشان است اصرار بر ادامه گناهان است! و اما گناهان کدامند: مادر همه گناهان دروغ و ریا و نفاق و مکر است چه مصلحتی و چه غیر مصلحتی! و سپس فرزندان
بعد از تموم کردن سربازی دیگه وقت خوندن وبلاگ؛کتاب؛ رو  ندارم.و همین طور نوشتن به آینده فکر میکنم به کار
به استخدامی-به ازدواج
اولین استخدامی رو هم اشتباه ثبت نام کردم و کلی خونده بودم
هیچ شد. همه زحمت هام به باد رفت
تو کل اون دو سال سربازی که لپ تاپ می بردم اداره؛ همه اش یا درس می خوندم یا تو وبلاگ ها بودم یا توی توییتر
واقعا تو روزای سربازی روزی سه ساعت وبلاگ می خوندم البته کارم رو هم انجام می دادم همراه با غر غر های رئیس (این کچله)
صبحانه(کله پ
چندی پیش دلنوشته دختر یک طلبه که در کانال فقاهت منتشر شده است موجب ناراحاتی و تعجب دوستاران روحانیت گردید.
اخیرا سایت فقاهت و دوستان فعال در آن موضوع عدم ضرورت لباس روحانیت را با شگرد های مختلف طرح کرده اند.
 یکی از این روش ها استفاده از احساسات خانواده های طلاب خصوصا فرزندان طلبه برای دردسر ساز بودن این لباس - که به تعبیر مقام معظم رهبری قلعه ای است که هنوز دشمن آن را نتوانسته فتح کند- است.
در پاسخ به این دلنوشته  عرض می کنیم:
۱. اتفاق ناخوشای

آسیب های اجتماعی
آمار و شواهد موجود در جامعه، نشانه روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در جامعه بوده و در این رابطه دیگر توقف و بی‌تفاوتی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، اجتماعی مورد قبول نیست.
انکار آسیب‌های اجتماعی در جامعه بیشترین آسیب را به پیکره جامعه وارد خواهد کرد که این امر موجب می‌شود ما از واقعیت‌هایی که می‌توان آن را مشکلات زیرساختی در بحث آسیب‌ها عنوان کرد، دور بمانیم.
با وجود جایگاه تمدنی و فرهنگی کشورمان و با توجه به وجود ظرف
وضعیت با سرور و شادمانی توأم است.
فرد نظام کلام خود را از دست داده و آنچه را که در حالت عادی مایل به ذکر آن نیست را بیان کرده احساس قدرتمندی و نیرومندی می­کند مستی ممکن است به سبب استعمال مجرمانه مواد مسکر و یا با وجود عذر شرعی حادث شود که در هر صورت چنانچه جانی در حالت مستی مرتکب جنایت شود احکام خاصی جاری خواهد بود (صادقی، 1387، ص 125).
برخی نویسندگان دیگر مستی را اینگونه تعریف کرده­اند: حالتی که شخص در اثر استعمال مواد الکلی (سکر آور) با میل و اراد
متاسفانه در کتب طب سنتی نظیر قانون به طور مستقیم پیرامون بیماری زودانزالی مطلبی ذکر نگردیده است و شرح داده نشده است و بیشتر مطالب موجود حاصل تحقیقات و مکتوبات اطبای نسل جدید بالاخص حکمای هند و پاکستان می باشد.مثلا برخی ها علت این عارضه را رقت منی دانسته اند و در تجویز های خود از مغلظات نظیر بهمن، موصلی سفید، ثعلب، نشاسته و ... استفاده می کنند و نکته آن است که اگرچه رقت منی می تواند باعث این اختلال شود ولی در کل سهم آن بسیار کم است و نمی توان آن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها